.png" alt="design by stoupa.bat" />

Aktuální termíny

můžete sledovat na nových stránkách www.honzafoto.cz

Kurzy ->

Promítání ->

Kalendář akcí ->

Honza Musil fotograf

mobil: 721 037 312

honza@stoupabat.cz
www.honzafoto.cz
www.stoupabat.cz

Facebook
Instagram
Zonerama

design by stoupa.bat

Západní tatry 2005

Západní tatry 2005

27. - 31. 12. 2005

Zimní výšlap na hřeben Západních Tater...
Cesta: Bobrovec (obec, 640m), Babky (1 566m), Sivý vrch (1 805m), Sedlo Pálenica (1 570m)

Byl začátek prosince, zima teprve začala a Šídlo mi navrhl, zda se nechci na vánoční prázdniny vydat do Západních Tater. Dlouho sem neváhal, na Silvestra a na horách !!! Jo to bude super, přesně to sem měl v plánu, ale ještě sem nevěděl kam, vše vyřešeno.

Dva dny po Štědrém dnu večer ke mne kucí dorazili, Emišovým autíkem zvaným Peugeot 205, již několik dní stále padal sníh, prognózy nevypadali růžově, ale jede se. Sem se s báglem nasoukal do auta, hned vedle Šídla, který pro jistotu spal. Cestou sme se zastavili na nákup, jídlo a vaření si vzal na starosti Posi.

pohled do údolí
Zobrazit fotografie

Brzký ranní nástup na hřeben

Nastupovat do hřebene sme začali v pět hodin ráno, takže sme šli s čelovkama, to bylo ještě fajn, ale pak se začalo vyjasňovat a začal padat sníh. Začali sme se propadat po kolena do sněhu, fakt mazec, asi v jednu sme dorazili do jednoho sedla, kde sme postavili stan, byli sme čtyři ve stanu pro dva, no zajímavých 18 hodin ... největší zábavou byla hra typu, kdo vymyslí nejvíce měst na "p" a bo hádání osobností.

Ještě ten večer sme se rozhodli, že ráno sestoupíme dolů, že to nemá cenu, ale když sme ráno v deset vylezli ze stanu, nádhernější den sem neviděl, no nemohli sme odolat a vydali se dále po hřebenu, ale postupovali sme pomalu, bylo moc sněhu, úsek, který se jde normálka dvě hoďky, sme šlapali celých šest hodin, ale bylo nádherně. No večer sme dorazili do dalšího sedla, kde sme postavili stan.

S nádherným západem slunka a výhledem do Vysokých Tater jsem ulehli ke spánku. Ráno nás čekalo peklo, přes noc se vítr otočil a napadlo dobrejch dvacet čísel nového sněhu a stále padalo. Rychle sme sbalili věci a vydali se dolů do údolí, čekalo nás šest hodin namáhavého sestupu popás ve sněhu, poslední hodina byla nejhorší, teda aspoň pro mne.

Emiš křičí: "Kde jsou naše kola??"

Na konec když sme dorazili k autu, tak to teprve začalo... Auto, auto stálo na špalkách, hold nám někdo ukradl kola, hnus, sme čekali, že ho třeba někdo vybere, ale kola?? Co teď, jak dom ?? Všem nám byla celku zima a sil taky moc nebylo, ten poslední sestup nás celkem vyčerpal. Kucí šli pořešit něco s policií a já se Šídlem zůstali v autě, aspoň sme si zatopili. Jelikož sem měl lehce omrzlé prsty, tak sem byl nucen zneužít Posiho sandošky, páč sem se do bot zpátek nemohl nějak dostat... Po chvile pro nás policajti přijeli, že se domů jede vlakem, ten jel o půl jedné ráno na silvestra. Hmm nějaký slovenský kačky sme ještě měli, tak sme se nechali tágem dovézt do hospy a tam sme to trochu rozjeli.

A hurá vlakem domů

Jen sme se dostali do vlaku tak sme všichni usnuli, teda Posi se nám někam ztratil, toho přivedl až celník na hranicích... bo nemohl najít jeho doklady. Cestou sme několikrát přesedali, páč nám zamrzli myšiny, v moment co sme přesedali Šídlo spustil: "Trochu nás zklamala důvěra v jízdní řády..." (úryvek písničky od V.Rédla), a bůh ví co ještě, bo sme měli pětihodinový zpoždění. No aspoň Šídlo stihl obvolat kde koho, čili když sme dorazili domů, všici věděli jak to s nama bylo.

Ale, ze všeho nejlepší byla scéna na přerovském nádraží, když sme vystupovali z vlaku... V čele se řítil Šídlo s rozlámanýma slunečníma brejlema, za ním sem pajdal já v sandoškách, vedle mě šel Emiš s cepínem v ruce a křičel na "Bělehraaaaaaad", a kde si v dáli za nama se motal Posi, jen doufám, že nás nikdo moc nepozoroval bo se tam ještě teďko řeže smíchy.

Sme trochu pošramoceni, ale se spoustou novejch směsí myšlenek, v pořádku dorazili domů. Mě tahle cesta dala víc než sem o čekával a huš se těším až zase někam vyrazím...

nástup z obce Bobrovec (5 hod ráno, 640m.n.m)pohled do údolínáš první byvakpořádná žranicešídlák hází vtípky :-)po těch 18hodinách, ve čtyrech lidech, ve stanu pro dva, to byla krása :-)to jsem ještě nejistě vykukoval ze stanu, ale venku již byl nádherný slunný den :-)krásné slunné ránovýstup na Sivý vrch (1 805 m.n.m.)pohled do vysokých taterkopání záhrabu na byvak... jednou si te zima s vým polibkem získá a již se nikdy touhy po ní nezbavíš... jako horoucí touha, zdolat sám sebe, je sen vydat se do zasněžených hor

zobrazit menu
stoupa.bat > Západní tatry 2005
2004 - 2020 © design by stoupa.bat | powered by kwido.cz
Kralický sněžník

Kralický sněžník

Kralický sněžník

Kralický sněžník

Bezstarostné údolí Čína

Bezstarostné údolí Čína

Měsíc

Měsíc

Facebook Twitter G+ Fotogalerie RSS Kontakt nahoru
zobrazit menu