.png" alt="design by stoupa.bat" />

Aktuální termíny

můžete sledovat na nových stránkách www.honzafoto.cz

Kurzy ->

Promítání ->

Kalendář akcí ->

Honza Musil fotograf

mobil: 721 037 312

honza@stoupabat.cz
www.honzafoto.cz
www.stoupabat.cz

Facebook
Instagram
Zonerama

design by stoupa.bat

Toulky ČR 2004

Toulky ČR 2004

30. 7. - 4. 8. 2004

Stopen křížem krážem naší vlastí...

O letošních prázdninách jsem podnikl takový menší tremp po České Republice, a tu vám z něj přináším zajímavé fotografie a v článcích své poznatky.

Fakt supr podnik, můžu jen doporučit, je to truchu risk jet sám, ale stálo to za to, tolik moc fajn lidí a zajímavých míst co jsme poznal.

Celkem uraženo autem: 527 km, pěšky: 136 km

Velká LosenicePoděbradyJizerky
Zobrazit fotografie

pátek 30. 7. 2004 (uraženo autem: 83km, pěcha: 12km)

Vyrazil jsem autobusem z Batelova na Jihlavu, když mi tam pak těsně před nosem foukl autobus na Žďár, musel jsem jet autobusem přes Měřín. Ze Žďáru jsem se pak vydal pěcha na Velké Dářko,kde jsem měl spicha s ostatníma, tam jsem strávil první noc.

sobota 31. 7. 2004 (uraženo autem: 0km, pěcha: 10km)

Ráno jsme pak všichni vyrazili směr Rozštípka, kde jsme pak přenocovali.

Cestou jsme se zastavili ve Velké Losenici, kde jsme si koupili zmrzku, protože bylo ukrutné vedro, asi hoďku jsme se tam povalovali a zahráli si hakis, byla to švanda, obzvlášť když nám pak přistál na střeše.

neděle 1. 8. 2004 (uraženo autem: 42km, pěcha: 28km)

To již banda šla na vlak a odjížděla dom, a já vyrazil na cestu sám, nyní mě čekalo důležité rozhodnutí, zda se už pomali vydat na cestu domů nebo dodržet původní plán trasy, měl jsem puchýře, které dost boleli, ale to mě nezlomilo. Sice mě začínal trápit přicházející déšť, ale dva rychlé stopy a už sem byl v Chotěboři. Když sem dorazil do Bílku, začátek trasy cesty údolím Doubravky, bylo už pěkně. Tam bylo supr, halus dokonce sem tam potkal i Davida, člověk s kterým jsem byl na Doubravce po poprví.

Prošel jsem celé údolí a po zelené dorazil do Libice nad Doubr., tam mi milý děda poradil zkratku do Nové Vsi, říká jdi stále podél řeky, ale zapomněl dodat že ji budu muset někde přebrodit, ještě že sem měl dobře na voskovaný boty. Zkratkou nebo spíše oklikou, lehince jsme bloudil lesem, jsem se pak dostal do Nových Dvorů odkud už nabral správný směr Uhelná Příbram. Další hrozba deště zažehnána, můžu jít v klidu spát, nikdy bych nevěřil kolik rachotu dokážou udělat dvě veverky.

pondělí 2. 8. 2004 (uraženo autem: 142km, pěcha: 18km)

Ráno jsem se chtěl stavit za Richardem, ale nebyl doma, v sobotu odjel do Švýcarska, tak sem pokračoval dále na sever. Po ránu jsem dlouho nemohl nic stopnout, tak jsem pěcha došel až do Vilémova, fakt vcelku pěkná vesnice. Oddut už sem chytl stopa až za Kolín, zašel jsem ještě do Poděbrad, kam jsem se svezl se zmrzlinářským vozíkem, prej jestli nechci zmrzku. Prošel si kolonádu a kousek od ní na trávě udělal oběd.

Když sem se pak dostal za Nymburk už sem začínal hledat místo k noclehu, nic moc všude samá rovina, pole a žádnej les, hrůza! "Zastávka, od tý už se nehnu", jen sem to do řek, už sedím v autě a jedu do Liberce. S Jakubem, jak se jmenoval týpek, který mě vezl, jsme suprově pokecali. Ukázal mi moc prima místo v Jizerkách,"Černá Nisa", které prej určitě musim navštívit, měl pravdu. V Liberci jsem si pak koupil meloun, na který jsem měl chuť už posledních 100km. Pak se zeptal, jak se lze nejrychleji dostat za Liberec na místo kde se dá v pohodě přespat.

úterý 3. 8. 2004 uraženo autem: 0km, pěcha: 26km)

Ráno jsem doplnil, v říčce Fojtka, zásobu vody, a vydrásal se na skalku na vrcholku zvaném Brdo, odkud byl nádherný výhled do krajiny, i slunko se na to přišlo podívat. Zastávka na oběd, na Olivetské hoře, byla fascinující. Nádherný výhled obzvlášť na Polskou stranu, otáčející se obří větrné elektrárny, kontrastovali s panoramatem kopců a údolíček.

Původní záměr, dojít k prameni Černé Nisy, jsem obohatil o cestu k vodopádu Vel. a Mal. Štolpichu. Suprové je na Jizerkách to, že se dá voda nabrat skoro v každé říčce. Cestou jsem se ještě vydrásal na Ořešník, stálo to za to, nad monumentálnost výhledu, nic nemělo. Sřihl sem to zkratkou přes les, a pak už jen zbývalo vydrásat 4km do kopce. Pramen Černé Nisy jsem nakonec našel, ale málem jsem se ztratil, už sem se bál, že se oddut do tmy nevymotám. Večer jsem si dal ještě špicovou koupel v Bedřichovské přehradě, to bylo to místo, o kterém mluvil Jakub.

středa 4. 8. 2004 (uraženo autem: 260km, pěcha: 20km)

Po trouchu promrzlé noci u vody, jsem se vydrásal na Královku a konečně zahnal žízeň. V Liberci jsem si pak zašel koupit něco do Tesca a málem se tam ztratil. Venku se pak nadlábnul, a jak sem pozoroval okolní frmol civilizace, byl jsem úplně mimo, potom co sem slezl, zklidu hor, dolů. Do Turnova sem se svezl kamionem, oddut jsem chtěl do Mladé Boleslavi, ale potom co jsme zapomněli odbočit, jel jsem až do Prahy. Asi se z Prahy bude blbě stopovat, omyl, zachvilu už jedu směr Tábor, tam se sice původně nechtěl, ale proč ne, lepší než tvrdnout někde na dálnici.

Bomba, z Tábora mě vzala fakt moc prima holka z Havlíčkova Brodu a měla super psa Gastona, co mi ležel pod nohama. Cestou jsme ještě dolili vodu do chladiče, a zachvilu už sem byl v Pejru, fakt pohoda. Tam sem pak potkal na stopovačce dvě holki, Ivu a Elesen, valili do Českého Krumlova, přeju hodně štěstí. Za tmy sem dorazil do Kamenice. Přespal a ráno sem už jen šel 22km domů.

MěřínŽďár nad SázavouŽďár nad SázavouVelké DářkoVelké DářkoVelké DářkoVelká LoseniceNa konci světaÚdolí DoubravkyÚdolí DoubravkyŽelezné horyLibice nad doubravouLibice nad doubravouNoclech pod čertovou skálouVilémovPoděbradyPoděbradyPoděbradyLiberecJeštědJizerkyJizerkyJizerkyJizerkyOlivetská horaJizerkyJizerkyJizerkyJizerkyJizerkyJizerky - OřešníkJizerky - OřešníkJizerkyJizerkyJizerky - Černá NisaJizerky - Černá NisaJizerky - Černá NisaJizerky - Černá NisaJizerky - Černá NisaJizerkyVodní nádrž BedřichovVodní nádrž BedřichovJizerkyTáborTábor

zobrazit menu
stoupa.bat > Toulky ČR 2004
2004 - 2020 © design by stoupa.bat | powered by kwido.cz
Měsíc

Měsíc

Kralický sněžník

Kralický sněžník

Kralický sněžník

Kralický sněžník

Bezstarostné údolí Čína

Bezstarostné údolí Čína

Facebook Twitter G+ Fotogalerie RSS Kontakt nahoru
zobrazit menu