.png" alt="design by stoupa.bat" />

Aktuální termíny

můžete sledovat na nových stránkách www.honzafoto.cz

Kurzy ->

Promítání ->

Kalendář akcí ->

Honza Musil fotograf

mobil: 721 037 312

honza@stoupabat.cz
www.honzafoto.cz
www.stoupabat.cz

Facebook
Instagram
Zonerama

design by stoupa.bat

My rout to Italy

My rout to Italy

21. - 24. 4. 2006

Stopem až do Italských Benátek...
Hahaha

Jo, kdyby mi tohle někdo vyprávěl, tak mu snad ani nevěřím. Ve čtvrtek večer sedim na koleji a přemýšlím kam na víkend vyrazit... Na netu na seznamce, jen tak náhodou sem se tam zatoulal, najdu, že by nějaká holčina chtěla vyrazit, autostopem, kamsi na Slovensko. Fajn, super, večer sme se přes mobil domluvili. Ráno problém, se začala nějak kroutit, tak sem se naštval, a napsal sem, v sobotu ráno tě čekám v Benátkách, je to na tobě. No, po oběde sem ještě sice požádal Kubu o to, aby mi vytisknul ceduli CB, ITALY, VENEZIA, ale... stále sem si vnitru myslel, "skončíš na Šumavě".

Zobrazit fotografie

Hlavně, že směr cesty byl dán. V moment, kdy sem se blížil do Budějek, tak se mi ta holčina ozvala!!! Trochu šok!!!. Tak sme se sešli a dálejc razili spolu. Jako když nás ta fajn slečna ze Slovenska vezla přes hranice, ani ve snu mě nenapadlo, co mám před sebou... bo i ti celníci se na nás dívali podivně.

Brrrr to je kosa

Večer sem usnul ani sem nevěděl jak, bo to vítání jara, s klukama ve Prahe, se trošejc protáhlo. Na zelené louce, nad jezerem, pod panoramatem hor, kde si v okolí Salzburku. No co vám budu povídat, ráno mě vzbudila kosa, velká jak tři slůňata po snídani ;-) , bo v mojim nalehko sbaleném báglu, jen spacák (možná do +5 extrém), kalimatka, půlka chleba a balíček oříšků. Naštěstí sem tam měl ještě od zimy rukavice a čepici, což se ukázalo jako dobrej nápad ;-) K ránu se mi ještě podařilo usnout, hej, zdál se mi sen, halus jako sviň, sem se v tom snu probudil doma na posteli a začal sem všude machrovat, že sem byl v Itálii a tak... Ale všichni na mě, "to sis vymyslel, to máš v sugerovaný". Ok byl to sen, brejlim oči a začínám tomu pomalu věřit a normálka fungovat, stále ve snu! Když tu se podívám na ruce, "tak, ale proč mám ty rukavice?!?", v ten moment sem se vzbudil, brutálním šokem v Alpách :-D

Z Luiesem až do Benátek

San Marco - Benátky ItálieNo, po dalším úchvatném stopu sme se hnuli asi o 50kiláků, haha, ještě teď tomu nevěřim, že té rakouské holčině sme museli vysvětlovat, že už dávno československo neexistuje... To koukáte co? Na další benzině nám zastavil jeden típek z Itálie, Hanka zrovna byla na záchodě a tak to bylo na mě, no ty tři dokonalý anglický věty, co ze mě vypadli, no to byl mazec, ale Luis, jeho jméno, pochopil a pět minut počkal. Dobrej chlapík, jel až do Benátek nádhera :-)

Hele fermata, místni autobusy, nasedáme a už jedem. "A co lístek??" Když tak o ničem nevíme, "uf prošlo to". Benátky sme prošli křížem krážem, nacpali se pravou italskou zmrzlinou a se setměním sedli do fermaty a vydali se na místo, které sme si vyhlédli ke spaní. Jenomže, jejich dokonalé značení zastávek, doposud mám pocit, že v tom není systém, a už sme byli někde pryč. Mno nic jedem na konečnou, hlavně na okraj města. Našli sme super místo ke spánku, tentokrát už mě zima nevzbudila ;-) aaah to sem se vychrupal.

Chybné rozhodnutí

Ráno jsme s Hankou rozdělili své cesty, každý měl něco jiného v plánu, no mě se plán nezdařil. Pokoušel sem se najít "Agipku", benzínu. Benzína?? To snad není problém, to ne, ale AGIP se tam jmenuje každá druhá... Potom co mě italský cestář vyhodil z jejich autostrade, "no, dělal sem, že nevím", že na dálnici je zakázáno stopovat. Tak sem celý den zkejsnul v Mastru, příměstí Venezie. Chvílema sem už netušil čí jsem, to víte chvilu sem kecal se slovákem, jeeee, to byl fajn kluk, patřímu díky, pozval mě na polívku, řeknu vám, byla vynikající a zasytila můj hladový žaludek. Pak anglicky z maďarem a když už si ze mě poláci dělali srandu, že uměj česky líp, jak já anglicky, tak už sem málem zapomněl kam vlastně vůbec jedu. Ještě, že sem to měl napsaný na těch papírech, vono jed bez mapy, nic moc.

Ráno měli jet brácha do Benátek tak, že mě vezmou s sebou. Fajn, tak aspoň nebudu muset jet domů přes Slovinsko. Jako klidně, ale ve středu mě čekala důležitá písemka z angliny a už takhle sem měl den zpoždění. Nezbylo mi nic jiného, než se vydat zbylých 15km zpátek do Benátek, kde sme se s bráchou měli sejít.

Hm, tak sem dostal zaracha

Ještě večer sem šel asi 5km, vzal sem to zkratkou... Naštěstí můj šestý smyls, na to se dokonale ztratit, nezafungoval, a zkratka vyšla :-) Spát? Kde? Jdu. Přemýšlím, tu italský děda, fajn típek, dobře sme si pokecali, sice sem mu vůbec nerozuměl, jelikož on mluvil jen po italsku a to mi fakt ještě nejde ;-) ale aspoň sem chvilu nebyl sám. Pak sem to tam zalomil do stínu v parku. Ráno sem se zamotal, a ani nevim jak, ale do Benátek sem se dostal včas, kucí mě vyzvedli a už hurá domů. Doma sme byli večer, fajn cesta, teda doma sem dostal "zaracha", no prostě sem měl nakázáno další víkend přijed domů a ne se někde toulat :-)

zobrazit menu
stoupa.bat > My rout to Italy
2004 - 2020 © design by stoupa.bat | powered by kwido.cz
Měsíc

Měsíc

Bezstarostné údolí Čína

Bezstarostné údolí Čína

Kralický sněžník

Kralický sněžník

Kralický sněžník

Kralický sněžník

Facebook Twitter G+ Fotogalerie RSS Kontakt nahoru
zobrazit menu