.png" alt="design by stoupa.bat" />

Aktuální termíny

můžete sledovat na nových stránkách www.honzafoto.cz

Kurzy ->

Promítání ->

Kalendář akcí ->

Honza Musil fotograf

mobil: 721 037 312

honza@stoupabat.cz
www.honzafoto.cz
www.stoupabat.cz

Facebook
Instagram
Zonerama

design by stoupa.bat

1. Pražský fotomaraton

1. Pražský fotomaraton

18. 5. 2005

Pražský fotomaraton, historicky první, jak říká pozvánka, celý spočívá v tom, že se sejde mnoho fotografů, amatérů i profesionálů, v jeden čas na jednom místě. Slunečné ráno prochlazené příjemným severním vánkem, Praha Staroměstské náměstí 18.května 2005. Když sem tam dorazil, již jsem zpozoroval několik sedících fotografů, neváhal a šel sem se též přihlásit do soutěže. Dostal jsem pravidla, která jsem si pročet a vyzvednul si občerstvení, hodilo se, jelikož sem vstal jen tak, tak, super snídaně :-). Start soutěže byl v 10hod, všici už nervózně postávali a čekali na témata. Bylo jich celkem 12 a měli jsme čas je do 4 hodin odpoledne na fotit (6 hodin čistého času).

Barvy prahyŽivnobanka - historie i současnostČas
Zobrazit fotografie

Již mám témata v ruce a začínám číst první a už se mi ježí vlasy, hlavou se mi honí tuny myšlenek a nápadů, ale který zvolit, který bude ten nej, hlavně originální, hrůza, ale nápad už je na světě, tak valim na ono místo, běžim do schodů, zastavím se, vydýchám a fotim, pro sichra dva snímky, a pak volim ten lepší. A rychle na další, přemýšlením sem ztratil celou hodinu času, říkáte si 6hod to je času, říkal sem si to taky, ale soutěž mě vyvedla z omylu. Do oběda jsem stihnul stěží 4 témata, ještě ani v půlce, si řeknete pohoda, ale co je nejhorší všechna témata musí jít za sebou, tak jak byla vypsána, to neznamená teďky jdu, vyfotím poslední a tohle si nechám až mě něco napadne, to prostě nejde, musíte to vyfotit a pak až se soustředit na dalším snímek.

Osobně můžu říct, že bylo problematické vyfotit svůj sen, né, že by nebyl, je, ale v Praze ho těžko budu hledat, tak sem našel něco co ho aspoň trochu přiblíží, ale pouze tim nápadem sem ztratil další hodinu a sem v půlce času :-(. Naštěstí několik dalších témat nebylo huš tak přemýšlivých, tím sem dohnal celou ztrátu, a přišlo jedno z pekelných téma Živnobanka, sem si říkal pohoda už bude konec, na který sem se těšil, byl sem psychicky i fyzicky už hodně utahán, nezdá se to, ale je to náročný. V momentě kdy sem tam dorazil a potkal se s několika, taky utahanými a bezradnými fotografy, kteří vyčerpali všechny nápady a těžko hledali další, sem si řek, že závěr bude ještě dlouhý. Nakonec nápad přišel a poslední témata sem již v rychlosti sfouknul, a rychle do cíle, tam sem dorazil ve vymezeném čase 16 - 18 hod.

Usmívající hosteska mi pověděla kam mám zajít, tam sem své fotografie odevzdal a celý utahaný, ale obohacený spousty zkušenostmi, sem se vydal domů na Dejvice :-) . Lehce spálený od úprosného, nádherného slunečního dne.

Barvy prahyPraha Rabiho Löwa (strůjce Golema)VltavaČasMůj senPražský obědJá, pražský fotomaratonecPraha majestátníLidé města pražskéhoŽivnobanka - historie i současnostPraha v pohybuPalác Langhans

zobrazit menu
stoupa.bat > 1. Pražský fotomaraton
2004 - 2020 © design by stoupa.bat | powered by kwido.cz
Kralický sněžník

Kralický sněžník

Kralický sněžník

Kralický sněžník

Měsíc

Měsíc

Bezstarostné údolí Čína

Bezstarostné údolí Čína

Facebook Twitter G+ Fotogalerie RSS Kontakt nahoru
zobrazit menu